fbpx

“Ukojenie” – warsztaty wyjazdowe z uważnością

Zapraszam Cię serdecznie na 4-dniowe warsztaty wyjazdowe, podczas których nauczysz się radzić sobie z trudnymi emocjami i natłokiem myśli oraz poznasz techniki, które pomogą Ci ukoić zestresowany układ nerwowy.

 

Termin i miejsce: 25-28.07.2024 czwartek-niedziela

Ośrodek Pełnia pod Warszawą

 

Odczuwasz często stres, nieprzyjemne pobudzenie w ciele, męczą Cię przykre myśli i nie jesteś w stanie długo otrząsnąć się z przykrych emocji? Jeśli tak, to warsztaty te są dla Ciebie :)

Ludzie, którzy się wobec siebie krytyczni oraz wymagający, żyją pod presją i ciągle coś robią, są zazwyczaj w stanie nadmiernej aktywacji systemu wykrywania zagrożeń. Permanentne pobudzenie współczulnego układu nerwowego, który się z nim wiąże, może skutkować chronicznym zmęczeniem, pogorszeniem nastroju oraz rozdrażnieniem.

Nasze układy nerwowe potrzebują odpoczywać, aby nasze organizmy mogły prawidłowo funkcjonować – zarówno na poziomie psychologicznym, jak i fizjologicznym. I właśnie do tego będziemy dążyć podczas tych warsztatów. Do wzbudzania systemu kojenia i afiliacji, który pozwala nam wejść w tryb poczucia bezpieczeństwa i rozluźnienia.

Co zyskasz uczestnicząc w tych warsztatach?

Podczas wyjazdu poznasz narzędzia, które pomogą Ci ukoić zestresowany układ nerwowy oraz złagodzić trudne emocje. Program warsztatów został stworzony w oparciu o narzędzia terapii dialektyczno-behawioralnej, skoncentrowanej na współczuciu, akceptacji i zaangażowania oraz terapii poznawczej opartej na uważności.

Podczas warsztatów:

 • nauczysz się rozpoznawać i różnicować pobudzenie układu nerwowego
 • poznasz techniki samokojenia ciała i emocji (oparte na arte terapii, ruchu, uważności i współczuciu)
 • zdobędziesz umiejętności dystansowania się od negatywnych myśl
 • będziesz bardziej w tu i teraz, a nie tam i wtedy
 • świetnie spędzisz czas – zabawa jest wyjątkowo ważnym elementem zdrowia psychicznego i poświęcimy jej szczególnie dużo uwagi poza blokami warsztatowymi
 • nauczysz się być wobec siebie życzliwy_a i traktować siebie dobrze

 

Warsztaty będą podzielone na cztery moduły tematyczne:

Moduł I: techniki uważności, praca z oddechem, nauka dystansowanie się od myśli
Moduł II: samokojenie poprzez ciało oraz ruch
Moduł III: samokojenie poprzez samowspółczucie oraz kontakt z innymi
Moduł IV: wzbudzanie w sobie pozytywnych uczuć – co i jak to robić na co dzień

Przebieg warsztatów

Warsztaty w czwartek rozpoczniemy po obiedzie. Po części zapoznawczej, rozpoczniemy pierwszy moduł. W piątek oraz sobotę rozpoczynamy warsztaty o godzinie 10:00, a kończymy o 17:30. W te dni realizujemy moduł II oraz III. W niedzielę kończymy modułem IV, zjemy wspólnie pożegnalny obiad. Część ćwiczeń będziemy wykonywać w pojedynkę, część w parach lub małych podgrupach. Po zakończeniu dnia warsztatowego, uczestnicy będą mogli wziąć udział we wspólnych grach i zabawach.

W programie pojawią się praktyki uważności, samowspółczucia, wdzięczności oraz życzliwości, a także ćwiczenia z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej i dialektyczno behawioralnej. Wszystkie wykorzystywane przeze mnie praktyki mają solidne podstawy naukowe – ich skuteczność została potwierdzona dekadami badań. Nie są to żadne alternatywne praktyki wymyślone przeze mnie.

Dla kogo jest ten warsztat?

Dla każdej osoby, która chce nauczyć się lepiej regulować swoje emocje, koić zestresowany układ nerwowy, zdarza się jej wpadać w pułapkę złego nastroju oraz miewa trudność z odklejeniem się od negatywnych myśli na temat siebie, swojej przeszłości oraz przyszłości. Osoby uczestniczące w psychoterapii powinny wcześniej uzyskać zgodę psychoterapeuty. Jeśli przeżywać obecnie duży kryzys życiowy, skontaktuj się ze mną mailowo abyśmy mogli ustalić, czy jest to dla Ciebie dobry moment na takie warsztaty. Serdecznie zapraszam osoby wszystkich płci.

Bez zgody psychoterapeuty/psychiatry, udziału w warsztatach nie mogą wziąć osoby, które:

-otrzymały diagnozę PTSD i nie zostały wyleczone (np. doświadczają intensywnych flashbacków, koszmarów)
-doświadczyły intensywnych myśli samobójczych w ciągu ostatnich 3 miesięcy lub podjęły próbę samobójczą
-cierpią za zaburzenie dwubiegunowe lub schizofrenię
-doświadczyły w przeszłości epizodu psychotycznego

Miejsce

Warsztaty odbędą się w przecudownym Ośrodku Pełnia pod Łomiankami, kilkanaście kilometrów pod Warszawą. Naszą wyjątkową gospodynią będzie Ania – osoba, która nie prowadzi po prostu pensjonatu, a tworzy miejsce z pasji oraz chęci łączenia ze sobą ludzi o podobnych pasjach. Ośrodek Pełnia jest położony tuż nad Wisłą w bardzo cichej i zielonej okolicy. Nieopodal znajduje się mało uczęszczane jeziorko, w którym można wypożyczyć kajaki i się wykąpać. Pokoje są 2-4 osobowe, każdy z nich ma swoją oddzielną łazienkę.

Wyżywienie obejmuje śniadania, obiady i kolacje (gospodyni zaserwuje nam pyszne wegetariańskie posiłki). Przez cały dzień goście mogą skorzystać z serwisu kawowo-herbacianego oraz przekąsek.

Gdy zbierze się grupa, będziemy organizować się na wspólne przejazdy autem.

Koszt: 2000 zł* – pierwsza rata 1000 zł płatna podczas dokonania rezerwacji

*Cena obowiązuje do 30.06 – po tym terminie koszt wyjazdu wzrasta do 2500 zł

Opinie o poprzednich warsztatach wyjazdowych

 

 • blank
 • blank
 • blank
 • blank
 • blank
 • blank
 • blank
 • blank
 • blank

Rejestracja na warsztaty

Koszt pierwszej raty wynosi 1000 zł. Drugą opłacisz przelewem na konto.

Nasza strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o korzystaniu z plików cookie:polityka prywatności.